خانه / اخبار مسکن / هزینه ی تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا

هزینه ی تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا

تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا

امروزه با درنظر گرفتن ارائه ی بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی ویژه متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا، در واقع یکی از بهترین مقاصد تحصیلی اروپا برای تحصیل در رشته های پزشکی کشور ایتالیا می باشد. احتمالا ارزان ترین راه تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی تحصیل در این رشته در اروپا می باشد. آیا از شرایط و نحوه ی تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا اطلاع دارید؟ آیا شما نیز از جمله کسانی هستید که علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا هستند؟ در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا می پردازیم.

ایتالیا همواره مرکز فرهنگ و آموزش و پرورش در اروپا می باشد و این نکته با توجه به موسسات و آکادمی های متعدد و معتبر در سراسر این کشور مشخص است. در حال حاضر چهار دانشگاه در ایتالیا هستند که برنامه های زبان انگلیسی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد: دانشگاه ساپینزا رم، دانشگاه پاویا، دانشگاه پادووا و دانشگاه تور ورگاتا در رم که همگی دارای رتبه ی بالا در جهان می باشند.
هنگامی که شما در ایتالیا در رشته های پزشکی تحصیل نمایید این نه تنها فرصتی برای یادگیری در یک موسسه علمی پیشرو، بلکه یک فرصت برای لذت بردن و تجربه شیوه زندگی پر جنب و جوش ایتالیایی، در کشوری سرشار از فرهنگ و تاریخ می باشد که در میان زیبا ترین کشورها در اروپاست.

تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا

برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا باید در آزمون ورودی این رشته مورد قبول واقع شوید که به نام آزمون IMAT در این کشور شناخته شده و سالی یک بار برگزار می شود. ظرفیت پذیرش این رشته برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا هرسال اعلام می گردد ولی به طور معمول شامل ۷۰ تا ۸۰ نفر در سال می باشد. از نکات بسیار خوب تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا این می باشد که آزمون ورودی اش در حدود ۱۲ شهر از جمله دوبی نیز برگزار می گردد و هزینه ی ثبت نام در این آزمون ۱۲۰ یورو می باشد. این آزمون اغلب در اواسط ماه سپتامبر برگزار می گردد. آزمون IMAT به زبان انگلیسی برگزار می شود که شامل ۶۰ سوال پنج گزینه ای در زمینه ی شیمی، زیست شناسی، ریاضی و فیزیک، منطق و اطلاعات عمومی می باشد. این آزمون در ۱۰۰ دقیقه خواهد بود و بالاترین امتیاز قابل کسب ۹۰ می باشد و در ضمن آزمون دارای نمره ی منفی می باشد.
تعداد سوال موضوع
۲۲ دانش عمومی و استدلال منطقی
۱۸ زیست شناسی
۱۲ شیمی
۸ فیزیک و ریاضیات

 

هزینه ی تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا

معمولا شهریه ی رشته های پزشکی بر اساس رشته و دانشگاه متفاوت می باشد اما در مقایسه با سایر کشورها واقعا پایین است و اغلب چیزی کمتر از ۴۰۰۰ یورو در سال می باشد که همین هزینه نیز با شرط تحصیل به زبان ایتالیایی بسیار کمتر هم خواهد بود. در ضمن افرادی که در آزمون ورودی قبول شوند می توانند از کمک هزینه های تحصیلی که شامل هزینه ی شهریه و خوابگاه نیز می شود بهره مند گردند.

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا

برای شرکت در آزمون ورودی افراد متقاضی باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ( ۱۲ سال تحصیلی ) باشند و همچنین مدرک زبان انگلیسی در حد IELTS 5.5 یا TOEFLE 87 را دارا باشند.
علاوه بر برنامه های پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا، حدود ۴۰ دانشگاه پزشکی نیز هستند که مطالعات پزشکی را به زبان ایتالیایی در ایتالیا ارائه می دهند. کسانی که به زبان ایتالیایی صحبت نمی کنند باید حداقل یک سال ایتالیایی یاد بگیرند که سطح B2 برای آن مورد نیاز می باشد.
نمره ی مورد نیاز در این آزمون از هر دانشکده به دانشکده ی دیگر متفاوت می باشد. دانشکده پزشکی بین المللی (The International Medical School) از متقاضیان کسب نمره ی حداقل ۴۰٫۵۰، پاویا ۳۸٫۷۵ و ساپینزا ۳۶٫۵ را از این آزمون می خواهند.
این دانشگاه ها هم چنین امکان دارد در برخی از دروس برای شما پیش نیاز تعیین کنند مثلا در دروس ریاضیات، شیمی، فیزیک، زیست شناسی. اگر نمرات آزمون و نمرات شما بالا باشند حتی ممکن است واجد شرایط دریافت برخی از بورس های تحصیلی نیز بشوید.

منابع آزمون

سوالات این آزمون از کتاب های الفا تست است که به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی موجود ارائه می شوند که به شکل دو کتاب همراه با نمونه سوالات قابل تهیه کردن هستند.

ساختار آزمون

آزمون ورودی شامل ۶۰ سوال می باشد و هر پاسخ درست برابر ۱٫۵ امتیاز است و هر پاسخ غلط ۰٫۴ امتیاز منفی دارد. از اینرو بالاترین امتیاز ۹۰ میباشد. زمان آزمون ۱۰۰ دقیقه می باشد.

 

https://mie.company/%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d9%be%d8%b2%d8%b4%da%a9%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *